BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kompenzációra várnak a gyógyszerészek

Olyan árrés-kompenzációt szeretne a gyógyszerészi kamara, amely nem növeli a betegek terheit, de megnyugtatóan kezeli a Széll Kálmán Terv miatti forráskiesésüket - hangzott el a Magyar Gyógyszerészi Kamara által rendezett XIV. gyógyszerészi napok rendezvényén Székesfehérváron.

2012. június 9. szombat, 14:06

Fotó: Dömötör Csaba / Kummer János
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Amennyiben a tervekben szereplő számok megvalósulnak, akkor nagyon komoly patikai forráskivonással kell számolniuk - hangsúlyozta Hankó Zoltán kamarai elnök előadásában az MTI tudósítása szerint. Emlékeztetett, a gyógyszertárak a liberalizáció 4-5 éves időszakából rosszul jöttek ki: a patikák 25 százaléka veszteségesen működik, az általuk termelt összes veszteség hétmilliárd forint. A saját tőkéjüket felélő vállalkozások száma 350, ami nyolcmilliárd forintot jelent.

\"A patikák ki vannak véreztetve. Ilyen állapotok közepette érkezett a Széll Kálmán Terv. A kapcsolódó intézkedések nyomán bekövetkező árrés jellegű bevételkiesések kompenzációját kérni fogjuk\" - fogalmazott.

Szeretnének olyan szolgáltatási díjakat, amelyek hatékonysági elváráshoz kötődnek: például az olcsóbb összetevők használatához, a jó gyógyszerezésből fakadó gyorsabb gyógyuláshoz, vagy a patikai szűrőprogram miatt előbb felismert betegséghez. \"Vállaljuk ezt a hatékonyságnövelést mint elvárást, de ezzel szemben teljes kompenzálást kérünk\" - mondta. Kiemelte, az állam által adott kompenzáció mellett keresik annak a módját, miként lehetne többletforrásokhoz juttatni a patikákat. \"Az egyeztetések már elkezdődtek\" - tette hozzá a kamarai elnök.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet