BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megvan Áder utóda

A Fidesz-KDNP hétfői frakcióülésén Orbán Viktor pártelnök-miniszterelnök hivatalosan is bejelentette, hogy Bánki Erik, az Országgyűlés sport- és turizmusbizottságának fideszes elnöke kaphatja az Áder János köztársasági elnökké választásával megüresedett európai parlamenti (EP) képviselői mandátumot - tudta meg az MTI kormánypárti forrásból.

2012. május 14. hétfő, 14:38

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Magyar Nemzet múlt pénteki számában írt arról, hogy Bánki Erik válthatja Áder Jánost az EP-ben. A sportbizottság elnöke az Origo hírportálnak azt mondta, kapott jelölést az EP-képviselői helyre, és ha megválasztják, köszönettel elfogadja a feladatot.
Bánki Erik a 2009-es EP-választáson a Fidesz-KDNP listájának 35. helyén szerepelt.

Az 1970-ben született politikus 1998 óta országgyűlési képviselő, minden alkalommal pártja Baranya megyei területi listájáról került a parlamentbe. 2005 óta a párt regionális politikai igazgatója.

A Fidesz választmánya várhatóan csütörtökön dönt Bánki Erik EP-képviselővé jelöléséről.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet