BUX 139015.19 1,01 %
OTP 44560 1,32 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A szabályozás hatását is szabályozással védené ki a kormány

Miközben adót vetnek ki az elektronikus pénzforgalmi műveletekre, a készpénzforgalmat is szeretné csökkenteni a kormány. Ez így együtt nehéz lesz.

2012. április 23. hétfő, 17:04

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Ellentmondásos a kormány viszonya a pénzforgalomhoz. A Széll Kálmán terv új verziójában is szerepel készpénzes és bankkártyás (átutalásos) fizetések arányának alakulása alapján megállapítható, hogy Magyarország 2068-ra érné el az EU átlagot, szükségesnek mutatkozik tehát állami beavatkozás. A pénzügyi tranzakciós adóval azonban épp ellentétes folyamatok indulhatnak el, aminek újabb szabályozással (korlátozás vagy támogatás) vennék elejét.

A készpénzfizetés korlátozására alapvetően a vállalkozások közötti pénzmozgások körében van szükség a kormány szerint. Az NGM jelenleg vizsgálja a korlátozás bevezetésének lehetőségét, megfelelő felkészülési idő biztosításával és a gazdasági életet nem akadályozó összeghatár megállapításával.

A bevezetés több lépcsőben történhet

Mind az összeghatár, mind a rendelkezés hatálya alá tartozó vállalkozások méret szerinti kategóriáinak meghatározása során a fokozatosságra kell törekedni, idézi a dokumentum a külföldi, hasonló lépéseket, ahol Franciaországban, Olaszországban, Törökországban vagy Bulgáriában bizonyos összeg felett kötelező az elektronikus teljesítés, a határ általában 5-7 ezer euró.

A kiskereskedelem körében is vizsgálható a készpénzfizetés meghatározott érték feletti árucikkek forgalmára vonatkozó, több lépcsőben bevezethető korlátozása a kormány szerint. Arra a kabinet szakértői is rájöttek, hogy a direkt tiltás és korlátozás hamar külföldre tereli a vásárlókat, ezért inkább a kártyás fizetés vagy a POS-terminál telepítésének támogatásában  gondolkodnának.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet