BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Önkormányzati hitelek: a kormány üzent az osztrák bankoknak?

Magyarország bécsi nagykövete szerint a kormány bátorítani fogja a feleket az önkormányzati hitelek átstrukturálására.

2012. február 16. csütörtök, 13:45

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A magyar kormány a bécsi nagyköveten kersztül üzent az osztrák bankoknak: Szalay-Bobrovniczky Vince azt mondta, tényleges probléma az önkormányzatok devizahitel-állománya. A nagykövet arra számít, hogy a kormány bátorítani fogja a feleket a hitelek átstrukturálására - mindezt a magyar kormány képvisejője a bécsi Kuriernak adott interjúban mondta. Mindt ismert Lázár János Hódmezővásárhely polgármestere a település által kibocsátott kötvények lejegyzőjétől kérte hitel csökkentését.

Szalay-Bobrovniczky Vince a Kuriernek az uniós kötelezettségszegési eljárások kapcsán a nagykövet elmondta: Budapest gyors megegyezésre törekszik. A Magyarországról szóló negatív sajtóbeszámolókat azzal magyarázta, hogy a kormány megpróbálja újjáépíteni az országot, ez érdekütközésekhez vezet, amelyek hatással vannak az országimázsra.

A Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) című német konzervatív lap az uniós jog és a magyarországi politikai helyzet összefüggéseiről közölt írásában az olvasható, hogy \"a magyar nacionalisták akaratlanul elősegítik az európai integrációt\".
A szerző szerint \"dicséretes\", hogy az Európai Bizottság a magyarországi \"nemzeti konzervatív kétharmadostöbbség-autokrácia\" tevékenységével kapcsolatban nem tér ki a konfliktus elől és akár az Európai Bíróságig is hajlandó elmenni a jegybanki függetlenség, a \"bírák tömeges nyugdíjazása és a szerződéses kötelezettségek egyéb nyilvánvaló megsértése miatt\". Ugyanakkor a kifogásolt törvények csupán \"tünetei egy alapvetőbb problémának\", amely abban áll, hogy a magyar kormány a hatalom megtartásának \"célja alá rendeli az ország teljes alkotmányos rendszerét a demokrácia olyan tartóoszlopaival együtt, mint a sajtószabadság és az igazságszolgáltatás függetlensége\" - fejtette ki a FAZ szerzője.

A Le Monde a magyarországi médiahelyzetről közölt írásában úgy fogalmazott: \"miközben Orbán Viktor miniszterelnökhöz közel álló személyek fektettek be a kommunikációs szektorba, a sajtószabadság jelenleg az egyik súrlódási pont Budapest és Brüsszel között\".

A \"szólásszabadság szimbólumává vált\" Klubrádió gazdaságilag is bizonytalan helyzete a tudósítás szerint közös jellemzője a baloldali és liberális médiának, például a Magyar Narancsnak és a Népszavának. A cikk szerint valamennyire túlélőnek tekinthető a HVG, a Népszabadság és az ATV. De ezeknek kevés súlyuk van \"az Orbán gazdag barátai által a kilencvenes évek közepe óta a médiában felhúzott hatalmas szerkezettel szemben\". A lap szerint a jobboldali befolyás a Fidesz másfél évvel ezelőtti választási győzelme óta tovább szélesedett, miután a párt \"teljes ellenőrzést gyakorol a közmédiumokban, amelyek hírműsorait egy központosított szerkesztőségben készítik\".

MTI
MTI

Ez is érdekelhet