BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bezár az abdai húsüzem, 86 embert küldenek el

Bezárja abdai húsüzemét, és 86 dolgozót elbocsát márciusban a tulajdonos Debreceni Csoport Kft. – írta a Kisalföld szombaton.

2012. január 21. szombat, 10:42

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A döntés legfőbb oka a fogyasztás és a vásárlóképes kereslet csökkenése a szektorban - közölte a lappal Szűcs Viktor, a társaság ügyvezető igazgatója. Emiatt kénytelenek a gyártást Abdáról a cégcsoport legnagyobb üzemébe, Szolnokra áthelyezni, ahol \"több tíz\" új munkahelyet teremtenek - tette hozzá az ügyvezető.

Az abdai üzem a Kaiser-Food Élelmiszeripari Kft.-hez tartozott a mosonmagyaróvári szárazárúgyárral együtt. A céget 2010-ben adták el a Debreceni Csoport Kft.-nek. Akkoriban szó volt arról is, hogy az új tulajdonos fejlesztéseket tervez és számít \"az üzemek termelési volumenére\" - emlékeztetett az újság.

A Gazdasági Versenyhivatal 2010 novemberében hagyta jóvá az adásvételt, 2011 májusában pedig már be is zárták a mosonmagyaróvári üzemet, és csaknem száz munkás veszítette el állását.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet