<banner> A devizakövetelések több mint 1,5 milliárd euróval, az egyéb követelések csaknem fél milliárd euróval híztak a múlt év utolsó hónapja során. A december végi nemzetközi tartalék adat mindössze 1 milliárd euróval marad el a szeptember végi, minden eddiginél magasabb szinttől.
</banner>
<banner>A jelentős mértékű tartalékemelkedés elsőre furcsának tűnik, mert például decemberben már \"gőzerővel\" pörgött a végtörlesztés, amelynek devizapiaci hatását ellensúlyozandó az MNB a tartalékokból juttat heti rendszerességgel eurót a kereskedelmi bankoknak.
</banner>
<banner>Az MNB Sajtóosztályától kapott információk szerint \"A devizatartalék növekedése mögött az EU-átutalások kiugró mértéke, az ÁKK jelentősen megnőtt mark-to-market betétállomámánya illetve az MNB-nél elhelyezett rövid betétek év végi emelkedése áll.\"
