BUX 138952.46 0,96 %
OTP 44560 1,32 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kiderült a jegybanki tartalékugrás háttere

Decemberben kerek 2 milliárd euróval 37,77 milliárd euróra emelkedtek Magyarország nemzetközi tartalékai, amely nagyrészt a devizakövetelések sor emelkedésével függött össze - derül ki a Magyar Nemzeti Bank által ma reggel közzétett előzetes, december végi állapotra vonatkozó adatokból.

2012. január 6. péntek, 12:52

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

<banner> A devizakövetelések több mint 1,5 milliárd euróval, az egyéb követelések csaknem fél milliárd euróval híztak a múlt év utolsó hónapja során. A december végi nemzetközi tartalék adat mindössze 1 milliárd euróval marad el a szeptember végi, minden eddiginél magasabb szinttől.
</banner>

<banner>A jelentős mértékű tartalékemelkedés elsőre furcsának tűnik, mert például decemberben már \"gőzerővel\" pörgött a végtörlesztés, amelynek devizapiaci hatását ellensúlyozandó az MNB a tartalékokból juttat heti rendszerességgel eurót a kereskedelmi bankoknak.
</banner>

<banner>Az MNB Sajtóosztályától kapott információk szerint \"A devizatartalék növekedése mögött az EU-átutalások kiugró mértéke, az ÁKK jelentősen megnőtt mark-to-market betétállomámánya illetve az MNB-nél elhelyezett rövid betétek év végi emelkedése áll.\"

portfolio.hu
portfolio.hu

Ez is érdekelhet