BUX 139015.19 1,01 %
OTP 44560 1,32 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rendületlen a bizalom Matolcsy iránt

Szijjártó Péter, a miniszterelnök szóvivője szerint a kormányzati munkamegosztásnak köszönhető, hogy Fellegi Tamás vezeti az IMF-delegációt. Nincs szó arról, hogy megrendült volna a bizalom Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter iránt - mondta Szijjártó Péter az m1 Ma reggel című műsorában.

2011. december 1. csütörtök, 08:14

Fotó: Dömötör Csaba / Marton Szilvia
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

<banner></banner>

Szijjártó szerint az IMF-fel való tárgyalódelegációnak tagja Pleschinger Gyula, a Nemzetgazdasági Minisztérium adó- és pénzügyi államtitkára, vagyis a Matolcsy vezette tárca is képviseltetve van. A magyar gazdaság új fázisba, a növekedés fázisába lépett, külső gazdasági okok miatt szükség van a magyar gazdaságnak külső biztosításra, ezek a kérdések pedig a kormány munkamegosztása szerint a Fellegi Tamás vezette nemzeti fejlesztési tárcához tartoznak - mondta a miniszterelnök szóvivője.

<kapcs></kapcs>Komoly kockázatokkal kell számolni

A hirado.hu beszámolója szerint az Economist legutóbbi helyzetértékelése kapcsán Szijjártó megjegyezte: a magyar gazdaság alapjai erősek. Az is világos ugyanakkor, hogy komoly kockázatokkal kell számolni, az eurózóna tagállamai - Németország, Nagy-Britannia - folyamatosan lefelé korrigálják a növekedési előrejelzésüket. Ehhez nekünk is alkalmazkodni kell - tette hozzá a szóvívő.

Arra a kérdésre, hogy a mikor korrigálják a jövő költségvetés számait, azt válaszolta: ez sokkal komolyabb kérdés, minthogy belemenjünk találgatásba, számháborúba. Ha a végleges német adat rendelkezésre áll, a nemzetgazdasági miniszter megteszi a javaslatát a kormánynak - írja a hirado.hu.

Lesz még teherszállító cége a MÁV-nak

A kormányfő szóvivője beszélt arról is, hogy megállapodtak a Gaskó István, a Vasúti Dolgozók Szabad Szakszervezete (VDSZSZ) elnökével, miszerint a MÁV Cargo privatizációs bevételeiből részesülnek a vasúti dolgozók is. Szijjártó ezt azzal indokolta, hogy amikor 2005-2007 között kiszervezték a vasúttársaság tevékenységeit, a vasutasok többletmunkáját kérte a kormány, amibe ők bele is mentek. Az ezért járó többletjuttatásokat a privatizációs bevételből ígérte fedezni a kormány. A szóvivő szerint ezért jogosnak és reálisnak tartják a vasutasok követelését, és ezt még ellenzékben nyilvánvalóvá tették, kormányra kerülve pedig tárgyalásokat kezdtek velük, és mostanra állapodtak meg.

Szijjártó leszögezte: hiba volt a MÁV Cargo eladása, mert az nemzetstratégiai érdekeket sértett, majd hozzátette: lesz még teherszállító cége a MÁV-nak. Nehéz úgy elképzelni a nyakig eladósodott MÁV rendbetételét, hogy nincs nyereséges üzletága, márpedig a MÁV Cargo ilyen volt - mondta a szóvivő.

portfolio.hu
portfolio.hu

Ez is érdekelhet