BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A kormány megállapodást szegett, de a Bankszövetség kitart

A kormány ígérete ellenére nem várta meg az újabb devizahiteleseket érintő intézkedésével a tárgyalások lezárulását, a Bankszövetség azonban így is kitart az egyeztetés mellett.

2011. november 29. kedd, 10:59

Fotó: Dömötör Csaba / Marton Szilvia
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A magyar bankok nem szakítják meg a tárgyalásokat a kormánnyal a devizahiteleseket érintő javaslatcsomagról - áll a Bankszövetségnek a Reutershez eljuttatott írásos közleményében. Teszik ezt annak ellenére, hogy a bankok szerint a kormány megszegte azt a megállapodást, hogy a tárgyalások ideje alatt nem hoz a devizahiteleseket érintő újabb intézkedéseket.

Ígéretet kaptunk a kormánytól, hogy amíg nem zárulnak le a tárgyalások, addig a kormány nem hoz újabb intézkedéseket és törvényeket - írta válaszában Müller János, a Magyar Bankszövetség vezető tanácsadója. Annak ellenére, hogy az utóbbi napokban történtek ilyen lépések, folytatódnak a tárgyalások a kormány és a Bankszövetség között - áll a levélben.

Keddi számában a Magyar Nemzet azt írta, elmérgesedett a hangulat a pénzintézetek és a kormány között, annyira, hogy a bankszövetség elállhat a devizahiteleseket érintő benyújtott javaslatcsomagjától is. A pénzintézetek azért vették fontolóra ezt a verziót - számol be a Magyar Nemzet -, mert a kormány a múlt hét elején elfogadott egy rendeletet, amely arról szól, hogy a munkaadók 7,5 millió forint összegig adómentes támogatást adhatnak a végtörlesztés lehetőségét kihasználó dolgozóiknak.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet