BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ingyen kvótákhoz juthatnak a magyar erőművek

A benyújtott kvótaderogációs kérelem elfogadásával az EU átmenetileg ingyenes kvótákat adhat magyar erőműveknek.

2011. október 17. hétfő, 11:30

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Magyarország benyújtotta az Európai Bizottságnak az átmeneti derogációs kérelmet, amelynek jóváhagyása esetén átmeneti időre bizonyos mennyiségű széndioxidkvótát ingyenesen kaphatnak meg magyarországi áramtermelő létesítmények − olvasható a kormany.hu honlapon közzétett dokumentumokban.

Az Európai Unió 2013-ban kezdődő EU ETS harmadik periódusában a 27 ország közül tíz élhetett a derogáció lehetőségével, nyolc állam, köztük Magyarország igénybe is vette. A periódusban a Magyarországnak kiosztott kvóta egy részéből az áramtermelők juthatnak ingyenesen kvótához, ha az EU jóváhagyja a derogációt. Ugyanakkor az ingyenesen kiosztott kvóta értékét korszerűsítésre kell fordítani. A kormány ebből egy szivattyús energiatározó beruházását, egy intelligens hálózat mintaprojektet és a magyar−szlovák gázvezetéket támogatná − utóbbi hazai szakaszát a Magyar Villamos Művek (MVM) csoporthoz tartozó OVIT valósítaná meg.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet