BUX 138983.52 0,99 %
OTP 44650 1,52 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Levegőben lóg még a megyei önkormányzatok adóssága

A kormány és a Bankszövetség még valószínűleg nem tárgyalt az önkormányzatok adósságának kormányzati átvállalásáról - véli Rogán Antal.

2011. október 4. kedd, 16:02

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Rogán Antal, a parlament gazdasági bizottságának fideszes elnöke nem tud arról, hogy a kormány és a Bankszövetség tárgyalásain eddig szóba került volna, hogy az állam átvállalja a megyei önkormányzatok 180 milliárd forintos adósságállományát. Rogán szerint ugyanakkor ez mindkét félnek érdeke.

A kormánypárti politikus más témában tartott keddi sajtótájékoztatóján kérdésre válaszolva elmondta: a hitelek átvételéhez szükség lesz a pénzintézetek hozzájárulására. Véleménye szerint a bankok jól járnának a változással, mivel a hitelek minősítése javul azzal, hogy az állam lép a hitelfelvevő szerepébe.

Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn - a közgyűlési elnökökkel kötött megállapodás után - jelentette be, hogy jövő év január 1-jétől az állam átveszi a megyei önkormányzati intézményeket, és vele együtt a megyei közgyűléseknél eddig felhalmozódott mintegy 180 milliárd forint adósságot, amelynek rendezéséről, esetleges átütemezéséről tárgyalások kezdődnek a bankokkal.

A kormányfő akkor az egységes fellépés remélt előnyét érzékeltetve közölte: az a véleményük, hogy ha az állam tárgyal, jobb feltételekkel tudják megoldani a kezelhetetlenné vált adósság sorsát, mintha a tárgyalásokat 19 megye széttagoltan folytatná. Hangsúlyozta ugyanakkor, hogy a magyar bankrendszer vállára már sok terhet tettek, ezért óvatosan kell eljárniuk, a hitelintézetek szempontjait is figyelembe kell venniük, hiszen a gazdaság finanszírozásához hitelre és így bankokra is szükség van.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet