BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagyüzemre készül a számvevőszék

Fajsúlyos témákkal készül az őszre az ÁSZ, többek között a négyes metró, a szervtranszplantáció és az Országos Cigány Önkormányzat vizsgálata kerül sorra - írja a Magyar Hírlap.

2010. augusztus 27. péntek, 08:14

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nagyüzem lesz szeptemberben az Állami Számvevőszéknél (ÁSZ), több fajsúlyos témájú jelentéssel állnak elő - ismerteti a Magyar Hírlap pénteki száma. A napilapnak Domokos László, az ÁSZ új elnöke elmondta, hogy a közeljövőben vizsgálják meg a 4-es metró beruházásról, a szervtranszplantáció kezeléséről, az Országos Cigány Önkormányzat, illetve a fogyatékkal élők - nonprofit szervezeteken keresztül történő - állami támogatásáról készülő jelentéseket is.

Az interjúban Domokos László közölte, hogy az Országgyűlés határozata értelmében az ÁSZ négyévenként visszatérő, átfogó vizsgálatot végez a legnagyobb költségvetéssel rendelkező helyhatóságoknál, s ezekből Budapest kimaradt. "Arra kértem kollégáimat, készítsék elő az ellenőrzés módszertanát, hogy mielőbb elvégezhessük ezt az átvilágítást is" - mondta az elnök.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet