BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagyot eshet jövőre az infláció (MNB)

Az idei év negyedik negyedévében 3,6 százalékos, 2011 első negyedévében 3,3 százalékos infláció várható, amely azután némileg emelkedik, s 2012 utolsó negyedévében 3,2 százalék lesz - áll a Magyar Nemzeti Bank (MNB) szerdán kiadott inflációs jelentésében.

2010. augusztus 25. szerda, 10:51

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A korábban várt 4,9 százalék helyett az infláció idén átlagosan 4,7 százalék lesz, jövőre azonban 3,5 százalék várható a májusi előrejelzésben közölt 3,0 százalékkal szemben. 2012-re 3,4 százalékra emelte inflációs prognózisát a jegybank a korábbi 2,9 százalékról.

A májusban jelzettnél magasabb inflációt a gazdaságot az elmúlt negyedévekben érő újabb költségsokkokból, így az olajárak, és az élelmiszerárak emelkedéséből, valamint a gyengébb forint árfolyamból vezeti le az MNB.

A jelentésben az MNB 2010-re 277,6 forintos, 2011-2012-re 283,8 forintos euró árfolyammal számolt (az utóbbi adat a júliusi átlagárfolyamnak felel meg) szemben a májusi előrejelzéssel, ahol 2010-re 266,2 forintos, 2011-2012-re 265,4 forintos euróárfolyam szerepelt.

Az MNB 2010. évi GDP prognózis változatlanul 0,9 százalék, a jövő évit 2,8 százalékra csökkentette a májusi 3,2 százalékról, a 2012. évit ugyanakkor 3,9 százalékra módosította a korábbi 3,8 százalékról.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet