BUX 139172.59 1,12 %
OTP 44670 1,57 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Víz alá kerültek a szabolcsi termőföldek is

Mintegy 51 ezer hektárra becsülhető az átnedvesedett termőföldek nagysága, s közel 20 ezer hektáron van belvizes borítás jelenleg Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében - írja keddi számában a Kelet-Magyarország.

2010. május 18. kedd, 10:38

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az elöntött területből 8500 hektár az őszi vetés (kalászosok, káposztarepce), hasonló nagyságú területen áll vízben a napraforgó és a kukorica, rétet és legelőt pedig 4500 hektáron foglalt el a víz - mondta a napilapnak Magyar Miklós, a megyei Mezőgazdasági Szakigazgatási Hivatal földművelésügyi igazgatója.

A károk valós mértékét várhatóan május végén, június elején lehet majd megállapítani, addig ugyanis nem tudnak rámenni a földekre a szakértők.

Az igazgató hozzátette: a gazdák folyamatosan mérik és jegyzik a várható veszteségeket. Ezt jelentik az illetékes szakhatóságnak, ahol összegzik a számokat, illetve intézkednek a bejelentések ellenőrzéséről.

Az már most bizonyos, hogy az elmúlt napokban lehullott 75-100 milliméter csapadék ismét megkeseríti a mezőgazdasági termelők életét - összegez a Kelet-Magyarország.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet