Az elemzők szerint ez "talán még fontosabb gazdaságpolitikai stabilizáló elem", mint a Valutaalappal és az unióval létrejött készenlétihitel-megállapodás - írta az MTI-Eco.
A Nomura azt valószínűsíti, hogy az új kormány 2015-re tűzi ki a magyar eurócsatlakozást, az ERM-II-belépés pedig a "költségvetési helyzet lenyugvása után" válik esedékessé.
Ez azt jelentheti, hogy Magyarország 2012 első felében lehet tagja az árfolyam-mechanizmusnak, mivel 2011 jó eséllyel "göröngyös költségvetési év lesz", elsősorban a növekedésösztönző adócsökkentések miatt.
