BUX 138964.97 0,97 %
OTP 44580 1,36 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Nomura 2015-ös euróbevezetésre számít

A Fidesz-kormány várhatóan az évtized közepére tűzi ki Magyarország euróövezeti csatlakozási céldátumát, és két év múlva valószínűsíthető a belépés a valutauniós tagság előtt kötelező ERM-II. árfolyamrendszerbe - írta a Nomura International londoni részlegének helyzetértékelése, amely szerint a Fidesz vezette kabinet EU- és európárti lesz.

2010. május 18. kedd, 08:39

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az elemzők szerint ez "talán még fontosabb gazdaságpolitikai stabilizáló elem", mint a Valutaalappal és az unióval létrejött készenlétihitel-megállapodás - írta az MTI-Eco.

A Nomura azt valószínűsíti, hogy az új kormány 2015-re tűzi ki a magyar eurócsatlakozást, az ERM-II-belépés pedig a "költségvetési helyzet lenyugvása után" válik esedékessé.

Ez azt jelentheti, hogy Magyarország 2012 első felében lehet tagja az árfolyam-mechanizmusnak, mivel 2011 jó eséllyel "göröngyös költségvetési év lesz", elsősorban a növekedésösztönző adócsökkentések miatt.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet