BUX 138557.68 0,68 %
OTP 44490 1,16 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bulgáriát kizárják a szén-dioxid-kereskedelmi rendszerből

Bulgáriát június 30-án kizárják abból a szén-dioxid-kereskedelmi rendszerből, amelynek keretében az egyes országok eladhatnak felesleges kibocsátási kvótájukból - közölte a bolgár környezetvédelmi miniszter egy energetikai fórumon csütörtökön.

2010. május 13. csütörtök, 14:38

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Nona Karadzova szerint azért zárják ki az országot, mert az ENSZ egyik szakosított testületének vizsgálata arra a megállapításra jutott, hogy Bulgáriában nem átlátható és megbízható a szén-dioxid-kibocsátás mérésére szolgáló rendszer.

A miniszter szerint az előző kormány számlájára írhatók a rendszer hiányosságai, mindamellett a tavaly július óta hivatalban lévő új, jobbközép kormány szeretné minél előbb visszaszerezni jogait a nemzetközi szén-dioxid-kereskedelemben. A miniszter szerint erre az idén novemberben kerülhet sor, miután a kormány felgyorsította a megfelelő mérési rendszer létesítésével kapcsolatos munkálatokat.

Az Európai Bizottság az előző hónapban hagyta jóvá Bulgáriának a 2009-2012 közötti időszakra szóló szén-dioxid-kibocsátási tervét, ami évi 42,4 millió tonna kibocsátást rögzített mintegy 132 bolgár vállalatnak.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet