BUX 138602.48 0,71 %
OTP 44500 1,18 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megijedtek a devizahitelektől

Elérték céljukat a lakossági jelzálog-hitelezésben márciusban bevezetett új korlátok; a szigorítás hatására az ügyfelek megfontoltabban adósodnak el, s eközben emelkedik a forintalapú kölcsönök súlya - olvasható a Népszabadság szerdai számában.

2010. május 12. szerda, 07:56

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Mint a lap beszámol, végleges jegybanki adatok ugyan még csak márciusra vannak, ám már ezekből látszik, nemhogy nem csökkent, de még emelkedett is az új, lakáscélú hitelek összértéke az előző hónaphoz képest. A növekedést ráadásul éppen a forinthitelek táplálták.

Tavaly év végére, idén év elejére a többéves mélypontra esett forintalapú új lakáshitel-kihelyezés (a csökkenést a támogatott lakáshitelezés tavalyi átalakítása magyarázza) újra emelkedésnek indult. A bankok tapasztalatai szerint ugyanez a trend volt megfigyelhető áprilisban, illetve a májusból eddig eltelt időszakban - írja a Népszabadság.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet