BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Simor maradna és segítene az új kormánynak

Alkotmányos kötelezettségem, hogy a hatéves mandátumot kitöltsem, a köztársaság elnök előtt tett eskü erre kötelez - jelentette ki Simor András, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) elnöke

2010. május 6. csütörtök, 07:41

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

"A törvény kormányzati cikluson átívelő hatéves időtartamot jelöl ki a nemzeti bank elnöke számára, ez a pénzügypolitikai fékek és egyensúlyok rendszerének a része, esküm ennek a hatéves mandátumnak a kitöltésére kötelez" - fogalmazott Simor András. Hozzátette: az MNB függetlenségének és elsődleges céljának veszélyeztetése nélkül, "akarok és fogok együttműködni az új kormányzat pénzügypolitikusaival".

Simor András elmondta: a jegybank kész segítséget nyújtani a miniszterelnökség államtitkári posztjára jelölt Varga Mihálynak, aki egyben a tényfeltáró bizottságot vezeti. Ennek az egyeztetésnek része lehet az MNB 2009. évi gazdálkodásáról szóló tájékoztatás, illetve a május végén kibocsátandó inflációs előrejelzés, ami áttekintést nyújt a makrogazdasági helyzetről.

Emellett az MNB két héten belül bemutatja a kormány, illetve a nyilvánosság számára készített dokumentumot Az együttműködés könyve címmel. Ez a dokumentum az államháztartásért felelő miniszter számára pontosan és részletesen bemutatja a jegybankban folyó munkát - jelezte az elnök.

Simor András kijelentette: "bízom benne, hogy Matolcsy György kijelölt miniszterrel meg fogjuk találni az együttműködés területeit".

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet