BUX 139021.70 1,01 %
OTP 44690 1,61 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mennyibe került a tél az utakon?

Tavaly november közepétől 2010. január végéig összesen nettó 7,03 milliárd forintba került a Magyar Közút Nonprofit Zrt. téli üzemeltetési feladatainak ellátása az átlagosnál jóval keményebb téli időjárás miatt - közölte lapunkkal a vállalat.

2010. február 12. péntek, 08:08

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Napi Gazdaság cikke

A társaság hókotrói és sószórói tavaly november vége óta folyamatosan az utakon vannak és sokszor kellett mozgósítani szerződéses partnereket is a hóeltakarítás vagy a síkosságmentesítés érdekében az 1986 óta nem látott tél miatt.

A január utolsó hétvégéjén leesett nagy mennyiségű hó eltakarításával kapcsolatban felmerült nettó költségek között a síkosság elleni védekezés 602,21, a hóeltakarítás pedig 113,30 millió forintba került, így összesen 715,51 millió forintot költött ekkor a Magyar Közút.

Február első hetében ez az összeg több mint 100 millió forinttal, 821,89 millióra emelkedett.

A 2008-2009-es téli (november 10-től március 15-ig tartó) időszak nettó költsége 6,25 milliárd forint volt, ez áll szemben a mostani alig több mint kéthavi nettó 7,03 milliárddal.

Az országos közúthálózat téli tisztítására, üzemeltetésére és fenntartására biztosított forrás a 2010-es vállalkozási szerződésben meghatározott összeg.

Az idei jelentős többletköltségekről már egyeztetett a Magyar Közút a Közlekedésfejlesztési Koordinációs Központtal - amely az állami úthálózat kezelésének költségvetési forrásaival gazdálkodik -, hogy összehangolják az egész éves üzemeltetési és karbantartási feladatokat, illetve a hozzájuk kapcsolódó költségkeretet.

Major András
Major András

Ez is érdekelhet