Az országgyűlés 201szavazattal, 179 ellenszavazattal, tartózkodás nélkül ma este elfogadta a jövő évi költségvetést. Ilyen korán a még soha nem fogadta el parlament a következő évi költségvetést mint idén: az igyekezetet részint a válságkezelésnek szólt, illetve az áprilisban alakult kormány jelentős részben hitelességi kérdésnek tekintette, hogy az IMF-fel és az Európai Unióval egyeztetett makrogazdasági programhoz illeszkedő költségvetés elfogadására minél hamarabb sor kerüljön - hogy az ne essen áldozatul a korai választási kampánnyal.
A költségvetési törvényjavaslat a három hónapos vita során megőrizte eredeti karakterét, ami jelentős részben annak köszönhető, hogy a kisebbségi kormány még a beterjesztés előtt a részletekről az MSZP-vel - így a vita során csak néhány látványos kérdésben tért el a frakció és a kormány javaslata.
Az elfogadott törvény szerint 2010-ben az államháztartás 15694 milliárd forintos bevétellel, illetve 16754 milliárd forintos kiadási főösszeggel gazdálkodik, mindezt 1060,3 milliárd forintos hiány mellett. A beterjesztet változathoz képest a fő számok nem változtak - ami szintén arra utal, hogy részint alaposan leegyezették a büdzsét már a beterjesztetés leegyeztették, illetve a vitás kérdések fedezetére megfelelő céltartalékot képzett a kormány - még ha ez eredetileg a büdzséből nem is derült ki.
