BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem Bajnaival van a baj a nagykövetek szerint

Egyfelől javul Magyarország megítélése ezt tükröződik a forint árfolyamában, másfelől egyes döntések rontják a magyar gazdaság megítélését - mondta Bajna Gordon miniszterelnök miután a Budapesten akreditált nagykövetekkel találkozott a parlamentben.

2009. november 23. hétfő, 14:12

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Budapestre akreditált külföldi követek a múlt héten nyílt levélben hozták nyilvánosságra aggodalmaikat magyarországi korrupciós problémákról. A diplomáciai kar a nyílt levelet a két kereskedelmi rádió megszűnésének napjára időzítette.

A nagykövetek a mai találkozón világossá tették, hogy nem a kormányzat, hanem azokat a kormánytól független testületeket (ORTT - a szerk.) és önkormányzatokat bírálják, akik befektető-ellenes döntéseket hoztak - mondta Bajnai a találkozó után a sajtónak. Magyarországnak vesztenivalója van - ezért komolyan kell venni a nagykövetek figyelmeztetést - fogalmazott a miniszterelnök.

A miniszterelnök emlékeztetett rá a sajtótájékoztatóján, hogy a kormány benyújtott a parlamentnek a korrupció-ellenes törvényjavaslatát - amelyet még az idén elfogadhat a törvényhozás. Bajnai konkrétan beszélt a pécsi önkormányzat és a városi vízművet üzemeltető francia cég közötti vitáról, ahol a kormány közvetítésével sikerült a feleket tárgyalóasztalhoz ülni. A nagykövetek szóvá tették a kereskedelmi rádiófrekvenciák pályázatát - mondta Bajnai, aki elmondta, hogy támogatja ez ügyben a parlamenti vizsgálóbizottság felállítását.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet