A Budapestre akreditált külföldi követek a múlt héten nyílt levélben hozták nyilvánosságra aggodalmaikat magyarországi korrupciós problémákról. A diplomáciai kar a nyílt levelet a két kereskedelmi rádió megszűnésének napjára időzítette.
A nagykövetek a mai találkozón világossá tették, hogy nem a kormányzat, hanem azokat a kormánytól független testületeket (ORTT - a szerk.) és önkormányzatokat bírálják, akik befektető-ellenes döntéseket hoztak - mondta Bajnai a találkozó után a sajtónak. Magyarországnak vesztenivalója van - ezért komolyan kell venni a nagykövetek figyelmeztetést - fogalmazott a miniszterelnök.
A miniszterelnök emlékeztetett rá a sajtótájékoztatóján, hogy a kormány benyújtott a parlamentnek a korrupció-ellenes törvényjavaslatát - amelyet még az idén elfogadhat a törvényhozás. Bajnai konkrétan beszélt a pécsi önkormányzat és a városi vízművet üzemeltető francia cég közötti vitáról, ahol a kormány közvetítésével sikerült a feleket tárgyalóasztalhoz ülni. A nagykövetek szóvá tették a kereskedelmi rádiófrekvenciák pályázatát - mondta Bajnai, aki elmondta, hogy támogatja ez ügyben a parlamenti vizsgálóbizottság felállítását.
