BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jobb lett a magyar külkermérleg

Áprilisban a KSH első becslése szerint a kivitel értéke 1381 milliárd forintot (4661 millió eurót), a behozatalé 1256 milliárd forintot (4231 millió eurót) ért el.

2009. június 9. kedd, 10:25

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Euróban számolva a kivitel 29, a behozatal 35 százalékkal csökkent a tavalyi azonos időszakhoz viszonyítva.

A külkereskedelmi mérleg áprilisban 125 milliárd forint (430 millió euró) aktívumot mutatott - miközben elemzők 250 millió euró többletet vártak - ami az egyenleg 115 milliárd forintos (381 millió eurós) javulását jelenti az előző év áprilisához képest. Az áprilisi kivitel 79, a behozatal 69 százalékát az Európai Unió tagállamaival bonyolítottuk le.

A januártól áprilisig tartó időszakban az előzetes adatok szerint a kivitel értéke 5460 milliárd forintot (18 508 millió eurót), a behozatalé 5137 milliárd forintot (17 460 millió eurót) tett ki. A kivitel euróértéke 27, a behozatalé 30 százalékkal csökkent. A külkereskedelmi mérleg 323 milliárd forint (1049 millió euró) aktívumot mutatott, az egyenleg 237 milliárd forinttal (718 millió euróval) javult a tavalyi azonos időszak 86 milliárd forintos aktívumához viszonyítva.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet