BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az év végén érhetjük el a gödör alját

Karvalits Ferenc, az MNB alelnöke szerint a negyedik negyedévben érheti el a magyar gazdaság a gödör alját, 2009-ben 7 százalékos lehet a visszaesés.

2009. június 9. kedd, 12:13

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A jegybank becslései szerint a magyar gazdaság az idei harmadik negyedévben érheti el a gödör alját, és az egész 2009-es évben 7 százalékos lehet a gazdasági visszaesés - nyilatkozta Karvalits Ferenc, az MNB alelnöke.

A jegybank alelnöke felhívta arra is a figyelmet, hogy a kamatpolitikának óvatosnak kell lennie, miközben a forint árfolyama volatilis maradt. A kamat változtatásához a kockázati étvágy javulásának szilárd bizonyítékaira van szüksége a jegybanknak - tette hozzá Karvalits a Reutersnek.

A jelenlegi helyzetben az árfolyamok annyira volatilisan mozognak, hogy az irányadó ráta esetében bekövetkező bármilyen változás csak nagyon korlátozott hatást fejtene ki rövid távon, miközben magas stabilitási kockázatokat is felvet - mondta Karvalits, aki hangsúlyozta, hogy mindent megtesznek a pénzügyi stabilitás fenntartása érdekében.

Az MNB alelnöke azt is elmondta, hogy a jegybank becslései szerint 2010 második félévében 2 százalék környékére eshet az infláció. Úgy gondolom, hogy az adóváltozások inflációra gyakorolt hatása gyorsan el fog tűnni - tette hozzá a jegybank alelnöke, az InfoRádió szerint.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet