BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az aszály sem tesz be a baromfitenyésztőknek

A baromfiágazat a kedvezőtlen gazdasági körülmények ellenére is a felvásárlás mérsékelt, mintegy 6,5 százalékos növekedésére számít az idén.

2009. június 9. kedd, 16:39

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Bárány László, a Baromfi Termék Tanács (BTT) elnöke szerint a tavalyi 436 ezer tonna után az idén várhatóan 464 ezer tonna élő állatot vásárolnak fel feldolgozásra. A szakember annak ellenére bizakodó, hogy a gazdasági körülmények nem kedveznek az ágazatnak, hiszen magasak a takarmányárak, és várhatóan ezek az idén sem csökkennek majd az aszály miatt - írta az MTI.

A tanács tagjai úgy vélik, hogy a piaci kereslet alátámasztja majd várakozásaikat. Bárány László szerint csupán a lúdtenyésztésben lehetnek esetleg előre nem látható gondok.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet