BUX 139015.19 1,01 %
OTP 44560 1,32 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Metróbetegség tünetei a Margit híd felújításánál

Több mint 15 milliárd forint pluszforrásra van szükség a Margit híd felújításához, a fővárosi önkormányzat idei költségvetésében szereplő 13 milliárd forinton felül.

2009. június 5. péntek, 20:19

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az MTI városházi forrásokból úgy értesült, hogy Demszky Gábor főpolgármester felkérésére már hivatali egyeztetések zajlottak arról, hogy milyen ez évre tervezett feladatokat lehetne későbbre halasztani a pluszforrás előteremtéséhez. Egyebek közt felmerült az 1-3-as villamosvonal meghosszabbításának és a kerékpárút-építésnek az elhalasztása. A villamosvonal meghosszabbításához 44 milliárd forintra lenne szükség. E projektnek van jelenleg a legnagyobb önkormányzati önrésze, csaknem 10 milliárd forint.

A Főpolgármesteri Kabinet jövő hétfőn várhatóan helyszíni tájékoztatást kap a Margit híd felújításával összefüggő kérdésekről. A kabinet május 25-én kapott először tájékoztatást arról Hagyó Miklós (MSZP) főpolgármester-helyettestől, hogy a Margit híd felújítására elkülönített 13 milliárd forint nem lesz elegendő a feladatra. Ebből az összegből 6 milliárd forintot egyébként a Közép-magyarországi Regionális Fejlesztési Tanácson keresztül az Európai Uniótól kapott a főváros.

A főpolgármester-helyettes előterjesztésében 14,8 milliárd forintos összeget említett. A költségvetésben szereplő tervezet ugyanis nem tartalmazta a 10 százalékos tartalékkeretet, a szobrok helyreállításának 650 millió forintos költségét, az ideiglenes vágányépítésekhez szükséges 675 millió forintot, a díszkivilágítás 150 millió forintos igényét és a 100 millió forintos PR-költséget, valamint a 75 millió forintos műszaki ellenőrzési költséget sem.

Jelezte Hagyó Miklós azt is, hogy a Főmterv 2007-es költségbecsléséhez képest akár 50 százalékkal is nagyobb lehet a beruházás költségigénye. Egyebek közt azért, mert a gazdasági válság miatt ugrásszerűen nőttek a banki finanszírozási költségek, emelkedik az áfa és az acél világpiaci ára, s nő az infláció is. Többletköltséget eredményezne az is, hogy a tervezettnél később kezdődik a rekonstrukció, s így csökken a kivitelezésre fordítható idő.

Demszky Gábor egy múlt szerdai tájékoztatón azt közölte, hogy a pályázat nyertesével mindenképpen szerződést kötnek, s előteremtik a hiányzó pénzt. A rekonstrukció várhatóan július 20-án, a kivitelezői szerződés megkötését követően kezdődne, de forgalomkorlátozással járó munkálatok csak augusztustól lesznek a hídon. A jelenlegi tervek szerint 2010. augusztus végén indulhat újra a gépkocsiforgalom a Margit hídon.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet