Hat olyan közmunkaprogram indult el a közelmúltban, amely a társtárcákkal és egyéb gazdálkodó szervezetekkel partnerségben valósul meg - mondta Herczog László munkaügyi miniszter az együttműködő tárcák sajtótájékoztatóján.
Összesen mintegy 5 ezer főt foglalkoztatnak idén ilyen formában, közülük pedig több mint 700 olyan képzésekben részesül, amelyek a 6-8 hónapos program utáni munkaerőpiaci lehetőségeiket is nagyban javítják, ez az összes közmunkával foglalkoztatott közel 14 százaléka - tette hozzá a miniszter.
A megállapodások szerint ebben az évben összesen 4,5 milliárd forint áll rendelkezésre a programok megvalósítására, az összeg közel fele, mintegy 2 milliárd forint a minisztériumokon kívüli partnerektől származik. Új elemként említette Herczog, hogy az egészségügyi kisegítő- és ápolóasszisztensi tevékenység is a közmunkaprogramok része lett.
A kórházi közmunkaprogramon kívül a nemzeti parkok, az ár- és belvízvédelem, az idegenforgalom, az erdőművelés és a vasúttisztaság területén foglalkoztatnak főleg tartósan állásnélkülieket idén. A programokat a szociális és munkaügyi tárca koordinálja, a társminisztériumok és más kormányzati szervek együttműködési fóruma, a Közmunka Tanács feladata pedig a munkanélküliek foglalkoztatási programjainak további területekre való kiterjesztése.
