Év végétől lényegesen egyszerűbb lesz egyéni vállalkozóvá válni Magyarországon, az igény elektronikus benyújtása után 2-5 perccel már meg is kezdheti tevékenységét a vállalkozó - mondta Draskovics Tibor igazságügyi miniszter a kormány által elfogadott törvényjavaslat kapcsán.
Amennyiben a parlament jóváhagyja a javaslatot, december 28-a után nem lesz szükség a jegyző engedélyére a vállalkozói igazolvány megszerzéséhez, a folyamatot az ingyenes elektronikus bejelentés helyettesíti majd. Az eljárás során a személyes adatok és a kívánt tevékenység megadása után a rendszer szerzi be az azonosítókat, ellenőrzi az adatokat, így - ha mindent rendben talál - 2-5 percen belül értesítik a vállalkozót, aki akár rögtön meg is kezdheti tevékenységét - írja az MTI Eco.
