A Magyar Nemzeti Bank szerdán adta közre a hétfői kamatdöntő ülést követően már beharangozott módosított makropályájának részletes számait. A felülvizsgált 2011-es előrejelzés szerint két év múlva a GDP 3,4 százalékos növekedését várják a monetáris szakemberek.
A bruttó hazai termék az idén 6,7 százalékkal, jövőre további 0,9 százalékkal esik vissza, az infláció 2009-ben 4,5 százalék, jövőre 4,3, 2011-ben 1,9 százalék lesz.
A folyó fizetési mérleg hiánya jelentősen csökken: 2009-ben 3,6 milliárd, jövőre 3,5 milliárd euróra a tavalyi 8,9 milliárdról - áll a Magyar Nemzeti Bank (MNB) szerdán megjelent inflációs jelentésében.
A februárban kiadott előrejelzés 2009-re még a GDP 3,5 százalékos, 2010-re további 0,5 százalékos csökkenését várta. A mostani jelentés először ad GDP-prognózist 2011-re: az MNB 3,4 százalékos növekedést vár.
A korábbi inflációs prognózis 2009-re 3,7 százalék, 2010-re 2,8 százalék volt, 2011-re most adott előrejelzést a jegybank: 1,9 százalékot. Erre az évre 294,9 forintos, jövőre 295,1 forintos euró-árfolyammal kalkulált, a februári jelentés 2009-re illetve 2010-re 289,7-290,6 forint-euró árfolyammal készült.
Az MNB által jelzett új makrogazdasági pálya szerint idén a háztartások fogyasztása 8,0 százalékkal esik vissza, a beruházások 10,3 százalékkal csökkennek, az export 15,1 százalékkal, az import 16,7 százalékkal zsugorodik.
