BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tölgyessy: nincs remény egységre

Magyarországon a rendszerváltást csalódás veszi körül, amit tovább erősít, hogy az utolsó öt évben nem teljesültek az alapígéretek, a számok pedig nagyon aggasztóak, ezért egyre gyakrabban jönnek elő azok a hangok, hogy húsz évvel ezelőtt mindent elrontottunk - mondta Tölgyessy Péter az MR1-Kossuth Rádióban.

2009. május 18. hétfő, 10:25

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az alkotmányjogász a keserűséget azzal magyarázza, hogy a volt szocialista országok közül nálunk volt a legkisebb a törés a régi és az új rendszer között, az átalakulásban csak kevesen vettek részt, azzal érzelmileg így kevesen azonosultak, a Kádár-rendszert viszont a többség az utolsó ötven-száz év történelmének legnagyszerűbb időszakának tartotta. Tölgyessy úgy látja, az építkezést ma már nem lehet elölről kezdeni, hiszen a szerkezet adott, a változást szülő nemzeti egységre pedig nincs semmi remény, de az elmúlt száz év tisztázása biztosan nagyon sokat segítene.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet