Nem kapják vissza gépjárműadójuk egy részét azok a fuvarozók, akik az utakat kímélő járműveket üzemeltetnek - derül ki a Világgazdaság cikkéből. Erről ugyan egy tavaly augusztusi kormányrendelet rendelkezik, de ez nem lép életbe. Eredetileg arról volt szó, hogy a légrugós vagy azzal egyenértékű rugózási rendszerű járművek után az adó 35 százalékának megfelelő értékű támogatást kaphatnak a cégek, amiről a kormány és a fuvarozók megállapodtak.
A pénzt akkor lehetett volna igényelni, ha mindenki időben befizette volna gépjárműadóját. Ebben az esetben az ágazatba körülbelül 4,5 milliárd forint áramlott volna vissza az utak kímélésének ellentételezéseként - derül ki fuvarozók szakmai szervezetének számításaiból.
