BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem lesz gépjárműadó-kedvezmény

Nem számíthatnak adókedvezményre az útkímélő járművek üzemeltetői.

2009. május 18. hétfő, 08:49

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nem kapják vissza gépjárműadójuk egy részét azok a fuvarozók, akik az utakat kímélő járműveket üzemeltetnek - derül ki a Világgazdaság cikkéből. Erről ugyan egy tavaly augusztusi kormányrendelet rendelkezik, de ez nem lép életbe. Eredetileg arról volt szó, hogy a légrugós vagy azzal egyenértékű rugózási rendszerű járművek után az adó 35 százalékának megfelelő értékű támogatást kaphatnak a cégek, amiről a kormány és a fuvarozók megállapodtak.

A pénzt akkor lehetett volna igényelni, ha mindenki időben befizette volna gépjárműadóját. Ebben az esetben az ágazatba körülbelül 4,5 milliárd forint áramlott volna vissza az utak kímélésének ellentételezéseként - derül ki fuvarozók szakmai szervezetének számításaiból.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet