Az index röviddel dél előtt már közel egyszázalékos pluszban jár, 14 293 pontot is elérte az amerikai határidős indexekben bekövetkezett fordulat hatására (az S&P 500 futures fél százalék mínuszból fél százalékos pluszba lendült).
A Mol a reggeli hezitálásból emelkedésbe váltott, a pénteki rally 13 200 forintig folytatódott ezzel. Az olajpapír a jelek szerint magával tudta húzni a piacot is, az OTP a 2740 forintos napi mélypontjáról 2845 forintig szaladt fel.
A kezdetben gyengélkedő gyógyszerrészvények piacán is kifulladt a realizálási hullám, az Egis a 13 850 forintos mélységből 14 700 forintig szaladt fel. Kis hezitálás után a Richter is utána indult, a független gyártó részvényeit már 30 100 forinton is vették. Előbbi 2,8, utóbbi 1,3 százalékos emelkedést jelent.
A Synergon 718 forintig jött vissza, a Magyar Telekom 580 forinton stagnál. Az FHB fél százalékos mínuszban tartózkodik, 696 forinton született rá kötés.
