BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megjöttek a vevők, pluszban az OTP

Kezd magához térni a piac a reggeli letargiából, röviddel dél előtt már pluszban jár a BUX.

2009. május 18. hétfő, 11:53

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az index röviddel dél előtt már közel egyszázalékos pluszban jár, 14 293 pontot is elérte az amerikai határidős indexekben bekövetkezett fordulat hatására (az S&P 500 futures fél százalék mínuszból fél százalékos pluszba lendült).

A Mol a reggeli hezitálásból emelkedésbe váltott, a pénteki rally 13 200 forintig folytatódott ezzel. Az olajpapír a jelek szerint magával tudta húzni a piacot is, az OTP a 2740 forintos napi mélypontjáról 2845 forintig szaladt fel.

A kezdetben gyengélkedő gyógyszerrészvények piacán is kifulladt a realizálási hullám, az Egis a 13 850 forintos mélységből 14 700 forintig szaladt fel. Kis hezitálás után a Richter is utána indult, a független gyártó részvényeit már 30 100 forinton is vették. Előbbi 2,8, utóbbi 1,3 százalékos emelkedést jelent.

A Synergon 718 forintig jött vissza, a Magyar Telekom 580 forinton stagnál. Az FHB fél százalékos mínuszban tartózkodik, 696 forinton született rá kötés.

Árfolyamok és grafikonok itt

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet