Az eddigi 2,9 százalék helyett 3,9 lesz idén az államháztartás GDP-arányos hiánya - a Világgazdaság értesülése szerint ez lesz az eredménye a magyar kormány és az IMF között zajló, a jövő hét elején lezáruló egyeztetéseknek, melyek szerint az államháztartás hiánya várhatóan 2010-ben is ekkora mértékű lesz. A hiánycél-konszenzus hivatalos értékét csak a tárgyalások lezárultával hozza nyilvánosságra a kormány. A lap információi szerint a GDP csökkenésének mértékében is változás várható, a recesszió 5,5-6 százalékos tervezett ütemét 6,7 százalékra emelheti a kabinet.
