BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Költséghatékonyság miatt maradnak a luxusautók?

A kormányzat - költséghatékonyságra hivatkozva - nem cseréli le a meglévő gépkocsiparkot alacsonyabb kategóriájúra, de az új beszerzések csak alsóbb osztályokból kerülhetnek ki.

2009. május 13. szerda, 09:45

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Nem cserélik alacsonyabb kategóriájúakra a miniszteri Audikat, habár Bajnai Gordon ezt ígérte - számol be a Népszabadság. A költséghatékonyság miatt maradnak az autók, de amennyiben új beszerzésre kerülne sor, az csak alacsonyabb kategóriába tartozhat, így képbe kerülhet például a Skoda is.

A lap információi szerint sokkal többe kerülne az autópark lecserélése, mint annak megtartása, ugyanis nem lehetne megfelelő áron értékesíteni őket, újakat pedig hosszú, költséges és politikai támadásokkal nehezített folyamattal lehetne beszerezni.

Változik az autók használati rendszere is, a Népszabadság információi szerint nem kizárt, hogy csökkentik a ma mintegy 400 darabos miniszteri, államtitkári, kormánybiztosi, hivatal- és külképviselet-vezetői flotta mennyiségét, illetve korlátozzák vagy költségtérítéshez kötik a magáncélú használatot.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet