A válság ezt a szegmenst is érintette: csődbe ment többek közt a jó nevű bécsi Medici Bank és bajban van a svájci óriás, az UBS is. És a többiek között is alig van olyan, amelyik meg tudta őrizni - a gyarapításról nem is beszélve - ügyfelei pénzének értékét. Ennek roppant egyszerű oka van: csak a legtradicionálisabb privátbankok nem fektettek pénzt kockázatos tőkepiaci eszközökbe. A bizalomvesztés ellenére a hazai privátbankok által kezelt vagyon egy év alatt hat százalékkal nőtt a pénzintézetek szerint.
Pénzpiaci elemzők szerint azonban ez jókora túlzás - így vélekedik például a Blochamps vezetője, Karagits István is. Szerinte sem a vagyon, sem pedig a magánbanki ügyfelek száma nem növekedett az elmúlt hónapokban. Vélekedését megerősítik azok a hírek, miszerint nagyon sokan inkább trezort béreltek és oda "mentették" a vagyonukat. Félelmük teljesen jogos, hiszen még a privátbankok jó részében is hatalmas veszteséget voltak kénytelenek elkönyvelni az ügyfelek, mert hittek az amúgy túlterhelt tanácsadók optimista előrejelzéseinek.
Privátbanki ügyfelek száma: 38 000
Kezelt vagyon nagysága: 1,7 ezer milliárd forint
