BUX 139015.19 1,01 %
OTP 44560 1,32 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

65 évre emelnék a nyugdíjkorhatárt

A kormány javasolja, hogy 2016-tól a nyugdíjkorhatár a jelenlegi 62 évről 65 évre emelkedjen fokozatosan - mondta Gyurcsány Ferenc.

2009. február 16. hétfő, 13:58

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A nyugdíjreform részeként megszűnik a 13. havi nyugdíj úgy, hogy a jelenlegi járandóság beépül az alapnyugdíjba, a jövő januártól nyugdíjba vonulók nem kapnak 13. havi ellátást. Januártól változik a nyugdíjindexálás: marad a svájci index, vagyis a nettó bérekhez és az inflációhoz kötött vegyes index, de csak ha a GDP éves növekedése meghaladja a négy százalékot.

Évi 2-4 százalékos növekedés esetén nem ötven-ötven százalékkal vennék figyelembe a két mutatót, hanem az inflációt nagyobb súllyal, míg két százalékos növekedés alatt, csak az inflációval kompenzálnák az ellátásokat – ez a nyugdíjak reálértékének megőrzést biztosítja.

Ugyanakkor a mostani intézkedésekkel 2050-ig finanszírozható marad a nyugdíjrendszer, az akkor a GDP 9-10 százalékára rúgnak majd a nyugdíjkiadások, mi megfelel a 2000-es szintnek.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet