BUX 138761.80 0,83 %
OTP 44550 1,3 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vége a fehéredésből remélhető pluszbevételeknek

Immár nem tüneti kezelésekre, hanem a feketegazdaság okainak megszüntetésére van szükség.

2009. február 6. péntek, 10:13

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Tavaly még mintegy 30-50 milliárd forint plusz adóbevétele származott a gazdaság kifehéredéséből, ám ezzel ki is fújt ez a forrás - állpítja meg a gazdaság kifehéredését vizsgáló bizottság harmadik jelentése.

A kormány 2006-ban az akkori megszorító csomag részeként üzent hadat a feketegazdaságnak, ez alatt az időszak alatt évenként mintegy 200-250 milliárd forintnyi pluszbevételhez jutott az államháztartás - áll a jelentésben.

Nagyobb bevételugrás 2006-2007-ben volt, tavaly a fehéredésből már csak mintegy 30-50 milliárd forintnyi plusz bevétele származott az államnak. A feketegazdaság szereplői megtanultak együtt élni az erőteljesebb adóhatósági fellépéssel, ezért további pluszbevétel nem várható - szögezi le a dokumentum. A jelentés szerint ezért mielőbb meg kell indítani azokat a közép- és hosszú távú intézkedéseket, amelyek nem a tüneti kezelést jelentik, hanem a feketegazdaság okait szüntetik meg.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet