Eddig több mint 2100-an töltötték le az OFA pályázati útmutatóját és 10 pályázat érkezett a közalapítványhoz - jelentette be Szűcs Erika szociális és munkaügyi miniszter.
Székely Judit szakállamtitkár szerint egy hét alatt várható az elbírálásuk, a következő hét végére pedig a szerződéskötésre is sor kerülhet. Áprilisra várhatóan elindul az a 20 milliárd forintos, uniós forrásból finanszírozott, elsősorban a munkahelymegőrzést, illetve képzést támogató pályázat, amit az OFA programok mintájára készített elő a szaktárca. A későbbi indulás oka a brüsszeli jóváhagyás megszerzése, mivel a szaktárca a rendelkezésére álló uniós források átcsoportosításával teremti elő a szükséges összeget.
Szintén a vállalkozások által igényelhető forrás lesz a Munkaerőpiaci Alapból (MPA) a jelentős csoportos létszámleépítés megelőzésére, illetve a foglalkoztatási szerkezetváltás támogatására fordítható 700 millió forintos keret. A versenyszféra támogatása mellett jelentősen bővül a közfoglalkoztatás kerete is: az Út a munkához program mellett - ebben 100 ezer fő foglalkoztatásával számolnak - a téli közmunkaprogramot is meghosszabbították március végéig.
Emellett a szokásos országos közmunkaprogramokon túl idén két újabbat is indítanak, az egyik az egészségügyi intézmények munkaerő gondjait enyhítené, a másik a hivatalok, közintézmények irattározási, archiválási feladatait könnyítené meg az adminisztráció digitalizálásával. Az egészségügyből az előzetes igényfelmérés során 45 intézmény jelzett mintegy 800 fős igényt - a pályaalkalmassági vizsgálathoz kötött munkaerő kiválasztás után a tervek szerint munka melletti legkevesebb 9 hónapos képzésben vehetnének részt a közmunkások. A Közmunka Tanács előzetes számításai szerint legkevesebb hétmilliárd forint áll rendelkezésre a közmunkaprogramok finanszírozására, és előreláthatólag minimum 16-17 ezer ember foglalkoztatására lesz lehetőség a programokban.
