BUX 138414.04 0,57 %
OTP 44370 0,89 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Már most baj van a költségvetési tanács körül

A parlament csütörtöki rendkívüli ülésén elmarad a Költségvetési Tanács tagjainak megválasztása. Az ok prózai: a jelölteknek nem szóltak, így nem tartózkodnak Magyarországon.

2009. január 26. hétfő, 16:23

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Levették parlament rendkívüli ülésének napirendjéről a Költségvetési Tanács tagjainak megválasztását. Előzőleg február 16-án választották volna meg a tanács elnökévé jelölt Kopits Györgyöt, valamint a tagnak jelölt Oblath Gábort, illetve Török Ádámot.

A kormányfő javaslatára e hét csütörtökre összehívott rendkívüli parlamenti ülésre előrehozták volna a Költségvetési Tanács tagjainak megválasztását, ám erről az érintetteknek nem szóltak. Emiatt van olyan tag, aki külföldi elfoglaltsága miatt nem fér bele a programjába a keddre tervezett meghallgatás, illetve a csütörtöki választás.

A tervek szerint a jelöltek meghallgatására február 9-ét követően kerül sor, így az eredeti időpontban ejtheti meg a parlament a egyszerű többséggel való szavazást.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet