BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megússzák a gázkorlátozást az alapélelmiszer-gyártók

Az alapélelmiszer-gyártók mentesülnek a gázfogyasztás-korlátozás alól - jelentette be a mezőgazdasági miniszter.

2009. január 8. csütörtök, 16:43

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az alapvető élelmiszerellátást biztosító, és a II-es korlátozási kategóriába tartozó élelmiszeripari vállalatok továbbra is mentesülnek a gázfogyasztás korlátozása alól, akkor is, ha újra be kellene vezetni a korlátozást - erősítette meg ismét Gráf József földművelésügyi és vidékfejlesztési miniszter.

Mint mondta, a tegnapi átmeneti zavarokat követően sikerült tisztáznia a helyzetet a szolgáltatókkal, és azóta az üzemek működése zavartalan. A miniszter szerint 14 cég jelezte, hogy érintették a korlátozások, és ebbe a közös beszerzési megállapodás miatt olyanok is beleestek, amelyek aztán a közös vételezési pontról további telephelyekre osztották szét a gázt. A bábolnai csirkeneveldék is emiatt kerültek veszélybe.

Az FVM összesítése szerint a III-as kategória esetleges életbe lépés azonban már több száz üzemet érintene. Az energetikai tárcával tegnap kötött egyezség alapján - egy esetleges korlátozás esetén - az agrártárcának tételesen kellene egyeztetnie ezen cégek kapacitásainak felmérése ismeretében a III-as kategória vállalatainak fogyasztásáról.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet