A Napi Gazdaság cikke
A szlovák mezőgazdasági minisztérium szóvivője, Katarína Belická több mint egy hete tette közzé, hogy különféle hiányosságokat találtak a magyar tokaji boroknál, de Magyarország még mindig nem kapott hivatalos értesítést arról, hogy a szlovák élelmiszer-ipari hatóságok milyen hiányosságokat találtak ellenőrzésük során a Szlovákiában forgalmazott magyar eredetű boroknál.
A Napi Gazdaság érdeklődésére a Mezőgazdasági Szakigazgatási Hivatal Borminősítési Igazgatósága közölte, hogy eddig sem hivatalos értesítést, sem vizsgálati eredményeket nem kaptak a szlovák mezőgazdasági minisztériumtól, továbbá arról sincs tudomásuk, hogy a magyar szaktárcát értesítették volna. Ezért érdemi vizsgálatot sem tudnak indítani az ügyben, mivel sem a kifogásolt borok előállítóiról, sem a kifogások mibenlétéről nincs tudomásuk.
Ettől függetlenül és addig is, amíg a hivatalos értesítés nem érkezik meg, a borminősítési igazgatóság területileg illetékes felügyelője fokozottan ellenőrzi a szlovákiai kivitelben érdekelt termelők, kereskedők telephelyeit, a forgalomba hozatali engedélyeket és a palackokon elhelyezett címkék jogszabályi megfelelését. Az ellenőrzés eredményéről egy-két hét múlva várható konkrét eredmény.
Egyelőre csak a sötétben tapogatózunk, újsághírek alapján próbálunk vizsgálódni - mondta Marczinkó Ferenc, a Tokaji Borvidék Hegyközségi Tanácsának elnöke. Szavai szerint még azt sem lehet pontosan tudni, hogy milyen törvényi passzusok alapján vizsgálódtak Szlovákiában.
