Az operatív programokból 260 milliárd forintot csoportosítanak át a gazdaságfejlesztési operatív programba (gop) - jelentette be Gyurcsány Ferenc miniszterelnök a mai kormányülést követően.
Ezt az összeget - visszatérítendő és vissza nem térítendő forrás formájában - a hazai kis- és középvállalkozásoknak szánják, a cégek a pénzeket technológiafejlesztésre, beruházási célokra, bővítésre és exportfejlesztésre használhatják fel. A kormányfő közlése szerint a következő napokban, hetekben további döntések várhatóak, amelyekben a munkahelyek megóvása és a gazdaságélénkítés kap prioritást. Gyurcsány hozzátette: a kormány csökkenti kommunikációs költségeit is.
A miniszterelnök egyébként január első napjaira konzultációra hívta Orbán Viktort, a Fidesz elnökét, hogy a gazdaságot érintő kérdésekről egyeztessenek.
