BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mekkora béremelés várható? - tart a huzavona

Továbbra sincs megállapodás a jövő évi keresetemelés mértékéről, noha mindkét fél engedett az elképzeléseiből. A munkáltatók megtették a végső, az oldal valamennyi tagja számára elfogadható ajánlatukat: 5-7 százalékos béremléssel tudnának jövőre megbékélni.

2007. december 16. vasárnap, 19:12

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Ezt az ajánlatot kormány is elfogadhatónak tartotta, a munkavállalói oldal viszont elutasította. Az utolsó szakszervezeti követelés 6,5-8,5 százalékos keresetemlésről szólt. Csizmár Gábor, a munkaügyi tárca szakállamtitkára viszont arra hívta fel a felek figyelmét, hogy amennyiben egyik oldal sem akarja, hogy jövőre magas legyen az infláció, az idei bérajánlási mérték alatt kellene megegyezni.

A tárgyalásokat végig hátráltatta, hogy a munkavállói oldalon nem sikerült konszenzusos döntéseket hozni. Csizmár Gábor meg is jegyezte, hogy ugyan látja, hogy a munkavállalói oldal fogoly ebben az ügyben, mivel a két, holnap sztrájkot kezdő szakszervezetnek szemmel láthatóan nem érdeke a megegyezés, de nem kellene a jövő évi országos bérajánlásról szóló megegyezést feláldozni más, nem az OÉT hatáskörébe tartozó ügyek miatt.

A munkáltatók többször is kijelentették, hogy ez az utolsó ajánlatuk, és felkérték a szociális partnereket, hogy aki egyetért vele, írja alá. Ezt a felvetést azonban már a kormányoldal sem támogatta, mondván, csak országos hatályú megállapodást szignálhatnak. Akadt olyan munkáltatói szervezet is, amely kijelentette, hogy amennyiben neki magának kell majd országos ajánlás hiányában béreemelési javaslatot tennie az ágazatában, akkor a konszenzusos oldaljavaslatnál kisebb emelést támogatna. A tárgyalások most már inkább csak a következő tárgyalási forduló időpontjáról folynak, de nem tudni mikor lesz megállapodás az ügyben.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet