BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mennyivel nőnek jövőre a bérek? Megint elakadtak a tárgyalások

Közeledtek az álláspontok az Országos Érdekegyeztető Tanács pénteki ülésén, de megállapodás ezúttal sem született.

2007. december 14. péntek, 15:09

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az induló munkaadói ajánlat 4,5-6 százalékos emelés volt, a munkavállalók pedig 7,5-9 százalékos igénnyel érkeztek a pénteki OÉT-ülésre, szemben a legutóbbi, 9 százalékos kívánsággal.

A legutolsó állás szerint a munkaadói oldal - amely pénteken mindenképp tető alá szerette volna hozni a megállapodást - 5-6,5 százalékos bruttó emelést tartott lehetségesnek, ami ellen a kormány sem emelt kifogást. A többszöri egyeztetés után a munkavállalói oldal 7-8,5 százalékra mérsékelte igényét, vagyis megegyezés nem született.

Miután a munkaadók közölték, hogy sztrájkfenyegetés alatt nem tárgyalnak, a következő egyeztetésre vasárnap délután 3-kor kerül sor.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet