BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bértárgyalások: a munkaadók emeltek az ajánlaton

Közeledtek az álláspontok az Országos Érdekegyeztető Tanács pénteki ülésén.

2007. december 14. péntek, 12:38

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az induló munkaadói ajánlat 4,5-6 százalékos emelés volt, a munkavállalók pedig 7,5-9 százalékos igénnyel érkeztek a mai OÉT-ülésre, szemben a legutóbbi, 9 százalékos kívánsággal. A legutolsó állás szerint a munkaadói oldal - amely ma mindenképp tető alá szeretné hozni a megállapodást - 5-6,5 százalékos bruttó emelést tart lehetségesnek, ami ellen a kormány sem emelt kifogást. A munkavállalók röviddel dél után egyeztetett a kérdésről.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet