BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

MSZP-s vélemény a büdzséről - konfliktus az SZDSZ-szel

Gyorsinterjú Szabó Lajossal, a szocialista frakció költségvetési munkacsoportjának vezetőjével a 2007-es költségvetésről.

2006. december 21. csütörtök, 15:53

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

- Az MSZP-frakció mit tart legfőbb eredményének a kormány által benyújtott büdzsé-tervezet módosításai közül?
- A legfontosabb eredménynek azt tartom, hogy sikerült a vitában és szavazásokon mindvégig tartani magunkat a folyamat elején kitűzött hármas célhoz. Így sikerült biztosítani, hogy rövid távon a lehető legkisebb áldozatok mellett menjen végbe a hiány kiigazítása. Középtávon tartható lesz emellett a reformok folytatása egy egyensúly közeli költségvetés mellett. Egy harmadik célunk volt, hogy az uniós pénzek lehívásához szükséges forrásokat tartalmazza a költségvetés.

- Volt-e olyan módosító indítvány, amely komolyabb konfliktust idézett elő a koalíciós partner SZDSZ-szel?
- A szocialista frakció támogatta azt a végül megszavazott két indítványt, amely lehetővé tette a közútfejlesztési kasszán belül egyébként betervezett két dél-alföldi útszakaszt külön is nevesítsünk. A beruházások együtt kétmilliárd forintba kerülnek. A szabad demokraták ugyanakkor elvi okokra hivatkozva elvetették, hogy a gyorsfogalmi úthálózat fejlesztésének általános keretén belül külön nevesítsünk egyes szakaszokat.

További részletek a NAPI Gazdaság pénteki számában.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet