BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elfogadták a büdzsét

Az Országgyűlés 208 igen, 163 nem szavazat és 0 tartózkodás mellett elfogadta a 2007-es költségvetést. Az állam minden befolyó 100 forintból 125-öt költ el.

2006. december 21. csütörtök, 14:25

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Gyurcsány Ferenc miniszterelnök a szavazás után gratulált Veres János pénzügyminiszternek, aki egy gesztussal a szocialista frakció tagjai felé is köszönetét fejezte ki.

"Élet a trükkök százai után" - így jellemezte a költségvetést Varga Mihály, aki szerint a 2007-es büdzsé nem a jövőről, hanem a múltról szól, hiszen az embereknek a kormány felelőtlen, átgondolatlan gazdaságpolitikájának árát kell megfizetniük. Az MTI beszámolója szerint a Fidesz felzárkózás és perspektíva nélküli megszorító csomagnak tartja a Fidesz a 2007-es költségvetést.

Kismértékben változtak a fő számok. A bevételi főösszeg 6 669 491,1 millió forint helyett 6 669 545,1 millió lett, a kiadási főösszeg pedig 8 325 976,7 millió helyett 8 326 030,7 millió forint. A hiány az eredeti összegekből adódónál valamivel nagyobb, 1 656 485,6 millió forint.

A változás oka, hogy az APEH által településenként kimutatott személyi jövedelemadó (szja) adatok alapján egy korábbi módosítás csökkentette az önkormányzatokat megillető szja összegét. Ezzel azonos mértékben nő az önkormányzatok állami támogatása, és egyidejűleg a központi költségvetés szja-bevétele is.

A szokásos, GDP-arányos hiánymutatónál talán jobban érzékelteti deficit nagyságát, ha azt a bevételi főösszeghez viszonyítjuk: így közel 25 százalék jön ki, azaz az állam minden befolyó 100 forintból 125-öt költ el.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet