BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Augusztusban elbocsátási hullám jön a közszférában

Augusztusban elbocsátási hullám várható a közszférában, miután az Országgyűlés elfogadta a közalkalmazottak jogviszonyáról szóló törvény módosítását.

2006. július 26. szerda, 11:31

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Ennek értelmében végkielégítést nem egy összegben, hanem havi részletekben kaphat az elbocsátott köztisztviselő. Így az állam a 13 500 elbocsátottnak 0,8-1 milliárd forintot fizet ki. Veres János pénzügyminiszter szerint tárcája nem számol a közszféra működési kiadásainak emelkedésével a következő két évben. Szabó Endre, a Szakszervezetek Együttműködési Fórumának (SZEF) elnöke szerint a döntéshozók nem vették figyelembe a szociális partnerek véleményét és javaslatait, az elfogadott jogszabály jelentős lépés a közalkalmazottak jogbiztonságának és életpályarendszerének szétzilálása felé. A SZEF egyébként hamarosan határoz arról, hogy az Alkotmánybírósághoz fordul-e a törvénymódosítás miatt. (Nszab. 2. old., MH 4. old., NSZ 3. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet