A sajtótájékoztatón Keszthelyi Péter, a kivitelező a Rendezvénycsarnok zRt. főmérnöke bejelentette: az építkezés utolérte magát, és immár az eredeti ütemterv szerint halad.
Ábrahám Attila, a Nemzeti Sporthivatal elnöke elmondta: az intézmény elkészül, bár apróbb kivitelezési munkákra csak az EB után kerül sor. Lesznek olyan egységek, amelyek emiatt csak ideiglenes használatbavételi engedélyt kapnak, ez azonban a bajnokság megrendezését nem befolyásolja.
