BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jól kezdték a hetet az európai tőzsdék

A londoni tőzsdén - ahol országos munkaszüneti nap miatt szünnap volt - kívül erősödtek Európa vezető tőzsdeindexei. Az emelkedés főként a csökkenő olajárnak köszönhető.

2005. május 2. hétfő, 20:30

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az európai piacok kivirultak tegnap, köszönhetően az olajár két hónapos mélypontra süllyedése nyomán szárnyaló légitársaságoknak. Frankfurtban a Lufthansa mellett az Adidas Salomon AG nyújtott kiemelkedő teljesítményt. A remek negyedéves eredményről és kedvező kilátásokról beszámoló sportszergyártó drágulása a rivális Puma árfolyamát is feljebb húzta. A francia viszontbiztosító, a Scor SA azután került lejtőre, hogy a társaság bejelentette, a 2002-re és 2003-ra vonatkozó beszámolók átvizsgálása során számos hibára derült fény. A cég ugyanakkor közölte: a korrekció nem befolyásolja majd a Scor pénzügyi és technikai tartalékait.

A holland Versatel Telecom volt a nap egyik nyertese, részvényei több mint 23 százalékkal ugrottak meg azt követően, hogy tárgyalásokat kezdett a Belgacommal egy stratégiai szövetség kialakításáról, de megfigyelők egy nyilvános ajánlatot sem tartanak elképzelhetetlennek. A Belgacom egyébként nincs egyedül, a szintén holland Scarlet ugyanis szintén kerülgeti a Versatelt. A Siemens jegyzését a Sunday Business újság híre erősítette. A cikk szerint a német kormány munkaerő-piaci problémák miatt meg kívánja akadályozni, hogy a társaság megváljon a veszteséget termelő mobilüzletágtól. A párizsi CAC–40 záráskor 0,7, a frankfurti DAX 1 százalékos erősödést mutatott.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet