Medgyessy Péter kormányfő és Járai Zsigmond jegybankelnök mai sajtótájékoztatóján elhangzott, hogy Magyarországon 2008. január 1-jén kerül sor az euró bevezetésére. Az azt megelőző 4 év alatt az inflációt 3 százalék alá akarja szorítani a kormány és a jegybank, s az államháztartás éves, GDP-hez viszonyított deficitje sem haladhatja meg a 3 százalékot. Az áfa-rendszert háromkulcsossá alakítják át, a legnagyobb ráta a jelenlegi 25-ről 23 százalékra csökken, a másik két kulcs 15 és 5 százalék lesz majd.
A büdzsé kiadásai jövőre 8,3, bevételei 11,6 százalékkal nőnek, a költségvetés GDP-arányos hiánya 2004-ben 3,8 lesz, miközben az újraelosztás jelenlegi 48,2 százalékos mértéke szinten marad. Medgyessy Péter jövő év májusára tette az ERM II. árfolyamrendszerhez való csatlakozás dátumát, s úgy gondolja, hogy a megfelelő, realitásokat tükröző paritás addigra ki fog alakulni. Jövőre a kormányfő szavai szerint a bérek csak az infláció ütemével nőhetnek, azaz reálbérnövekedés nem lesz.
Járai Zsigmond a 2008. január 1-i euró-bevezetéssel kapcsolatban kijelentette, hogy a gazdaságnak vissza kell térnie az egyensúlyi pályára, feltétlenül szükséges az államháztartás konszolidációja és a bérnövekedésnek a termelékenység alakulásához való igazítása.
