A német import ugyanakkor 9 százalékkal bővült, így a hagyományosan pozitív magyar-német külkereskedelmi egyenleg aktívuma 187 milliárd forinttal csökkent az év első öt hónapjában. A külkereskedelmi mérleg hiánya májusban elérte a 523,5 millió eurót, szemben az egy évvel korábbi 165,0 milliós deficittel. Nem mutat szebb képet az első öt havi adat sem: a 2 millió eurót is meghaladó hiány közel kétszerese az egy évvel korábban regisztráltnak.
Kiugróan jó ugyanakkor az USA dollárban számított 18 százalékos első öt havi exportnövekedés, ám ez jórészt az amerikai fizetőeszköz ugyanilyen mértékű leértékelődésének tudható be.
